Kırım Yıkım İşleri

Kırım Yıkım İşleri

Herhangi bir yapı veya bina içlerinde yapılacak olan tadilat, revizyon, yenileme, değiştirme işlemlerinde ilk olarak ağır kütlelerin kaldırılması için kırım yıkım işleri yapılmaktadır. Bu iş aslında oldukça dikkatli ve oldukça zahmetli bir iştir.

Kırım yıkım işleri esnasında çevreye, çevrede yaşayan canlılara ve yaşam alanlarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Olası bir can ve mal kaybının önüne geçilmelidir. Böyle bir durumda profesyonel kişilerden destek alınmalı ve güvenlik tehditlerini minimum düzeye düşürmek gerekir.

Kırım yıkım işleri binanın, yapının ve çevrede yaşayanların zarar görmemesi adına uzman kişiler daha etkili güvenlik önlemleri almaktadır.

Kırım Yıkım İşleri Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kırım ve yıkım yapılacak yerin projesinin tespit edilmesi ve kırım yıkım planının yapılması gerekir.
  • Kırılacak ve yıkılacak yerin hangi malzemeden olduğu tespit edilmesi ve ona göre aletler ile kırım yıkım işleri gerçekleşmelidir.
  • Herhangi bir duruma karşı güvenlik tedbirler alınması ve oluşabilecek hataları minimim düzeye indirilmelidir.
  • Yaşam alanı korunmalı ve çevreye görüntü ve ses olarak zarar vermemek amacıyla verilebilecek rahatsızlığı en aza indirmeye özen göstermelidir.
  • Kırım yıkım işleri tamamlandıktan sonra çıkan yığınlar ve pislikler temizlenmeli ve atılmalı ortamda rahatsız edici herhangi bir pislik bırakılmamalıdır.

Duvar Yıkım ve Kırım İşlemleri

Duvar yıkım kırım işleri için kullanılması gereken aletler tespit edilip uygun aletler ile işlem yapılması gerekmektedir. Yıkılacak olan duvar belirlenmeli ve şartların uygun olması halinde duvar yıkım ve kırım işlemi yapılması gerekir. Bu konuda hata olasılığını en alt seviyeye indirme amacı ile profesyonel olarak destek almak oldukça önemlidir.

Uzman olan bu ekipler ilk önce keşif çalışması yaparak, duvarın yıkılma sebebi, ne amaçla tekrar kullanılacağı, nasıl yıkılması gerektiği hakkında bilgileri de göz önünde bulundurarak uygun olan yıkım planı ile yıkım kırım işlemini gerçekleştirirler.

Beton Yıkım ve Kırım İşleri

Duvar yıkım ve kırım işlemin de olduğu gibi beton yıkım ve kırım işi de aynı mantıkta işlemektedir. Beton kırım işlemi en çok yenileme veya tadilat yaptırma amacı ile kırılmaktadır. Duvar yıkım ve kırım işlemlerinde bahsettiğimiz gibi uzman ekipler tarafından hizmet alınmalı olası olarak oluşacak olan her problemi kaygı etmeden sadece yenilemek istediğimiz alanın dekorasyonu planlarız ve rahat ederiz.

Aynı zamanda anlaştığımız bu uzman ekipler beton yıkım ve kırım işleri sonrasında oluşan pislikleri ise biz hiç bir çaba sarf etmeden ortamdan uzaklaştırırlar.

Bina Yıkım ve Kırım İşleri

Bina yıkımları genellikle her türlü binalarının yıkılması işlemini kapsar. Bina yıkım işlemi için yıkım emri olmak zorundadır. Genellikler eski ve dayanıksız evler, gecekondular veya bazı sorunlardan dolayı yapılan inşaatların parçalanarak yıkım emri şatı ile yıkılmasıdır.

Tüm bunların yanı sıra evlerini yıktırıp yeniden yaptırmak isteyenler için de bina yıkım kırım işlemleri yapılır. Ancak oldukça tehlikeli olan bu işlem için uzman ekipler tarafından gerekli olan tüm güvenlik önlemleri alınmalı gerekli yerlerden gerekli yıkım evrakları tamamlanıp gerekli tüm izinler alınmalıdır.

Anlaşacağınız profesyonel firmalar sizler için bu işlemleri yapar ve aynı zamanda herhangi olası durumlar için gerekli tüm güvenlik önlemlerini alarak ve bina yıkım projesi çıkartarak kazaları en az seviyeye indirmeyi amaçlar.

Bina yıkım işleminde ki en önemli hususun can güvenliği olduğunu unutmayalım. Alınan iş güvenliği tedbirleri yıkım projesinde belirtilmeli ve yıkım projesine uygun olarak kırım ve yıkım işlemi gerçekleştirilmelidir.

Yıkım Kırım İşlemi Sonrasında Moloz Atma

Tüm yıkım ve kırım ileri sonrasında oluşan moloz yığınları toparlanmalı ve ortamdan uzaklaştırılmalıdır. İşlem sonrasında meydana gelen moloz yığınlarının her yere atılması yasaktır. Bu moloz yığınları ancak uzman ekipler tarafından desteklenir. Bu yüzden tercih edilen şirket oldukça önemli olup yıkım kırım işleri sonrasında da çıkan pisliklerin temizliği konusunda da uzman ekiplerden detaylı bilgi almak oldukça önemlidir.